איך לקרוא סקר שכר הייטק בצורה נכונה?

סקר שכר הייטק מסייע לרבים בעולם ההייטק – כאלו אשר מתלבטים בין כמה תחומי לימוד שונים ותוהים מה אופציות השכר בכל תחום, כאלו אשר מחפשים עבודה בתחום הייטק ורוצים לדעת מה נכון עבור ציפיות השכר, עובדי הייטק אשר מעוניינים לבקש העלאה או רוצים להיות בטוחים כי השכר שהם מקבלים תואם את הממוצע בשוק ואפילו מעסיקים אשר רוצים לדעת מהם תנאי השכר הנכונים עבור כל עובד בחברה שלהם.

כל אלו משתמשים רבות בסקרי השכר אשר מתפרסמים מידי שנה ואם גם אתם רוצים להיעזר בסקר שכר שכזה, חשוב מאוד שתדעו כיצד לקרוא אותו בצורה נכונה בכדי לשאוב את הנתונים המתאימים לכם מתוכו.

תחום העיסוק והניסיון

הנתונים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון לפני שבודקים סקר שכר הייטק אלו תחום העיסוק ושנות הניסיון. בתחום ההייטק ניתן לראות בבירור את הפערים בין עובדים מתחילים לבין בעלי ניסיון, וככל שצוברים ניסיון רב יותר, השכר עולה בהתאם. לכן חשוב לקחת בחשבון את הנתונים הללו.

לדוגמא, אם אתם מתלבטים האם להתמחות בתחום מסויים, אל תסתכלו רק על השכר ההתחלתי. יכול להיות תחום בו השכר לחסרי ניסיון הוא נמוך יותר מתחומים אחרים, אך לאחר כמה שנות ניסיון ישנה קפיצת שכר משמעותית מאוד כך שהשכר הרבה יותר גבוה מאשר בתחומים אחרים. לכן חשוב לחשוב על העתיד ולבדוק לא רק את השכר הנתון בהווה, אלא גם את פוטנציאל ההשתכרות העתידי מאותו תחום.

התאמה לנתונים האישיים שלכם

ישנם נתונים אישיים אשר לא מצוינים בכל סקר שכר, אך חשוב מאוד לבדוק אותם ובאופן כללי כדאי להסתמך על סקרי שכר בהם אתם יכולים למצוא את הנתונים הללו. נתונים אלו כוללים אזור מגורים (השכר באזור המרכז גבוה יותר לעומת הצפון או הדרום), גודל החברה בה מועסקים (חברה גדולה יותר תציע בדר"כ משכורות גבוהות יותר), האם מדובר בתפקיד רגיל או ניהולי ועוד. כל אלו ישפיעו על השכר הסופי ולכן בכדי להיות בטוחים כי אתם מקבלים נתוני אמת שאתם יכולים לסמוך עליהם, אל תפספסו את הנתונים הללו.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.