מה היתרונות של טבלאות שכר הייטק לעובדי הייטק?

עובדים בהייטק? אם כן, כדאי שתכירו את היתרונות של טבלאות שכר הייטק ותתחילו להשתמש בטבלאות הללו. לרוב, טבלאות שכר הייטק מתפרסמות אחת לשנה, והן כוללות סיכום ממוצע שכר של עובדי ההייטק באותה שנה, תוך חלוקה על פי תחום העיסוק המדובר, שנות הניסיון של העובד (או משרה ניהולית) ובחלק מהטבלאות תוכלו לראות גם חלוקה על פי האזור של החברה (מרכז, צפון או דרום) ונתונים סטטיסטיים נוספים.

טבלאות שכר הייטק יכולות להעניק יתרונות רבים לעובדי ההייטק, ולא רק בשלב חיפוש העבודה כפי שרבים חושבים. מהם היתרונות הללו? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

 

התאמת השכר שלכם לממוצע בשוק

רבים מעובדי ההייטק בישראל עומדים לפני שיחת המשוב השנתית שלהם בתהיה האם השכר שהם מקבלים באמת תואם את התפקיד שהם מבצעים, או שמגיע להם שכר גבוה יותר ועל כך הם יכולים לשוחח בשיחת המשוב. אם גם אתם נמצאים במצב דומה, טבלאות השכר יסייעו לכם להבין טוב יותר את המצב שלכם ביחס לשוק, להבין האם השכר שאתם מקבלים באמת תואם את השכר המקובל עבור התפקיד אותו אתם ממלאים, ובהתבסס על שנות הניסיון שלכם, או שיש לכם מקום לבקש העלאת שכר וטענה מבוססת לבקשה הזו.

 

הסבת מקצוע

עוד מצב בו נמצאים רבים מעובדי ההייטק הינו תהיה האם כדאי להם לבצע הסבת מקצוע ואולי לעבור לתחום אחר בתוך עולם ההייטק עצמו. לא אחת אנו רואים מתכנתים אשר עוברים למשרות פיתוח בסביבת פיתוח שונה מזו שעבדו בה עד כה ועוד, ולעיתים ההחלטה לבצע הסבה לתחום אחר מגיעה מתוך שאיפה לשכר גבוה יותר.

אם אתם תוהים האם בתחום בו אתם עוסקים כרגע תקרת השכר איננה גבוהה מספיק ואתם שואפים ליותר, ואולי תוכלו להשיג זאת בעזרת הסבה לתחום אחר, טבלאות שכר הייטק יסייעו לכם להבין טוב יותר את נתוני השכר בתחומים נוספים בהייטק ויעזרו לכם לקבל החלטות נכונות ומבוססות יותר, כך שתוכלו לדעת כי אתם מבצעים צעד נכון שבאמת ישפר את מצב ההכנסה שלכם בעתיד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.